Parmak İzi Sistemleri
Şimal Çelik Kapıları

Parmak İzi Sistemleri Ürün İçeriği


Entegre Alarm Sistemi

Entegre Alarm Sistemi

Parmak İzi Tanıma Ünitesi

Parmak İzi Tanıma Ünitesi

Motor Ünitesi<

Motor Ünitesi

Uzaktan Kumanda

Uzaktan Kumanda

Parmak İzi Sistemleri Ürün Tanıtımı


Çelik Kapı Parmak izi Koruması

Kapının dış yüzüne ankastre olarak yerleştirilmiş parmak izi okuma modülü, 500 DPI optik okuyucu sensör yoluyla çalışıyor. 3 tanesi yetkili (master) parmak olmak üzere toplam 1900 parmak izini hafızasında tutabilen bu cihaz, kullandığı parmak izi değerlendirme algoritmasıyla dünya çapında ödül aldı. Yeni parmak izi öğrenme ve parmak izi tanıma işlemlerini 1 saniyeden daha az sürelerde yapabilmesiyle öne çıkan modül, diğer parmak izi modüllerinin tanımakta güçlük çektiği çocuk parmakları, yaşlı parmakları ve bayan parmaklarında çizdiği yüksek performans eğrisiyle de dikkatleri üzerine topluyor.

Parmak İzi Sistemleri Uzaktan Kumanda


Kullanıcılar, sistemi parmak izinin yanında uzaktan kumanda ile de kontrol edebiliyor. Bu teknoloji, kumandanın her kullanılışında farklı bir kod göndermesini sağlıyor. Bu sayede kumandanın gönderdiği kod kötü niyetli kişilerce çalınsa bile aynı kodla cihaz bir daha çalışmayacağı için çalınan kod hiçbir işe yaramıyor. Uzaktan kumandanın butonlarına yanlışlıkla basılması durumunda dairenin kapısının açılmaması için, uzaktan kumandaların çalışması kapı üzerinde bulunan aktivasyon butonuna basma şartına bağlanmış durumda.

Parmak İzi Sistemleri Alarm Sistemi


Sistemle tamamen entegre çalışan alarm sistemi, kapıya ekstra güvenlik sağlıyor. 90 dB (30 cm’den) ses şiddeti ile uyarı verebilen bu sistem, uzaktan kumanda ve parmak izi ile kontrol ediliyor. Kapının yetkisiz olarak açılması durumunda aktif olan bu alarm sistemi, yüksek ses şiddeti ile bir hayli caydırıcı oluyor.

Parmak İzi Sistemleri Ankastre Tasarım


Çelik Kapı Parmak izi Koruması Ankastre Tasarım

Sistem, Türkiye’de kullanılan çelik kapılara özel olarak tasarlandı ve üretildi. 2 yılı aşan Ar-Ge sürecinde yapılan birçok deneme sonucunda ulaşılan bu sistem, estetik yapısı ve modern görünümüyle kapının üzerinde sanki hiç yokmuş gibi duruyor.

Parmak İzi Sistemleri Üretim Teknolojisi


Hareketli bir yapıya sahip olan kapılar, titreşimin ve darbenin çokça görüldüğü mekanizmalardır. Kapıya entegre olacak elektronik sistemler de aynı sarsıntılara maruz kalıyorlar. PiKS, elektronik kart üretimi konusunda dünyanın geldiği son nokta olan SMD teknolojisi kullanılarak üretiliyor. Bu kartlardaki komponentler, noktasal montaj yerine yüzey montaj sistemiyle otomatik robotlar tarafından lehimleniyor. Bu sayede sarsıntısı yüksek ortamlarda bile problemsiz olarak çalışıyor.

Esnek Kullanım


Çelik Kapı Parmak izi Koruması Esnek Kullanım

Parmak izi, uzaktan kumanda, anahtar ve tutamak yoluyla kullanılabilen DESi PiKS, özel kullanım seçenekleriyle kullanıcıya parmak izi ve uzaktan kumanda ile yapılabilecek girişleri istediğinde geçici olarak devre dışı bırakma hakkını da tanıyor. Kullanıcılar tatile çıkarken ya da gece yatarken, parmak izi ve uzaktan kumanda ile girişleri iptal ederek sistemin gereksiz yere karıştırılmasının önüne geçebiliyor. Sistemin manuel olarak (anahtar ya da tutamakla) kullanılmasını zorlaştırmayan bir motor sistemiyle donatılmış olan PiKS, acil durumlarda küçük yaştaki çocukların bile açabileceği şekilde tasarlandı.

Özellikler:


 • Kapıya enerji hattı çekilmesine gerek olmadan özel pillerle on bin açma kapama yaptırabilen özel elektronik tasarım
 • 1 saniyeden daha az sürede parmak izi tanıma
 • Kapının estetik görünümünü bozmayan ankastre yapı
 • Entegre alarm sistemi
 • Parmak izinin yanında uzaktan kumanda ile de kontrol edilme imkanı
 • Kilidin anahtarla kullanımına engel olmayan akıllı tasarım

Parmak İzi Tanıma Ünitesi:


 • Optik tarayıcı sayesinde zamanla hassasiyetini yitirmeyen parmak izi okuyucu sistemi
 • 30 kişiye kadar parmak izi tanıtılabilir
 • Kolay kapı kilitleme tuşu (kapıyı kilitlemek için tek bir tuşa basmanız yeterlidir)
 • İki farklı renkte (altın ve gümüş) tasarlanmış modern dış görünüm
 • Sistem aktivasyonunu gösteren led ışık

Motor Ünitesi:


 • Kilitlenmeye karşı korumalı motor tertibatı
 • Sistemin çalışmasını sağlayan pil yuvası (4 x 3.6V Lithium pil. 8000 açma/kapama'ya kadar pil ömrü)
 • Yarı otomatik tutamaç (kullanıcının tutamacı açma veya kapama yönünde 15-20 derece çevirdiğinde sistem yapılmak istenen işlemi anlayarak kapıyı otomatik olarak açar ya da kapar. Bu işlem dışarıdan anahtarla girişler için de geçerlidir)

Uzaktan Kumanda:


 • 433,92 MHz çalışma frekansı
 • Rolling Code (Kumanda kodunun çalınmasını engelleyen sistem)
 • SAW Resonatör (Frekans kaymasını engeller)
 • Multicode ile birden fazla DESi ürününü tek kumandadan kontrol edebilme